Taneční workshop Veroniky Kačo

Taneční workshop Veroniky Kačo

Místo: Muzeum romské kultury
Workshop je zdarma. Akce je…

10. 6. 2017
Zpět

Taneční workshop Veroniky Kačo, 10. 6. 2017 v 10.00

Datum : 10 . 6 . 2017

Místo : Muzeum romské kultury

Typ : Tanec

Workshop je zdarma. Akce je kapacitně omezena. V případě zájmu si své místo rezervujte na: propagace@rommuz.cz, 775 972 782

 

Veronika Kačová 

talentovaná zpěvačka, tanečnice a vedoucí souboru Cikne Čhave . Pochází z početné muzikantské rodiny. Narodila se v malém městě na severu Moravy- v Novém Jičíně. K hudbě byla vedena od sedmi let, svými rodiči. Má za sebou několik pěveckých úspěchu. ( Romský talent- Praha). V roce 2007 byla nominována na prestižní olympiádu v Las Vegas, ale bohužel z finančních důvodu se nemohla zúčastnit. Vítěz hudební soutěže Street Sounds (2009) kategorie Jazz a funky. Vydala hudební CD s názvem Tuke ( Tobě). Vede hudební a taneční dílny. Mezi její zájmy se řadí: cestování, kultura, náboženství, četba,  hudba, tanec a zpěv. Motto: Hudba spojuje lidi bez žadných předsůdku, je to jediný přirozený nástroj ke společné cestě. Hlavní realizátor projektu Mezinárodní den Romů v Novém Jičíně, zakladatelka romského zboží Mi Vera.

 

Tanec je určitá forma vyjadřování, má očišťující účinky pro tělo i mysl. V tanci je důležité překonat rozdíly a spojit lidi. Spojuje nás abychom mohli vytvořit lepší svět. V tanci neexistuje rasismus. Tanec je jako mozaika stejně tak jako i hudba, záleží na každém dílků proto jsme my těmi dílky, těmi rozbitými notami, pokusme se je společně zachránit a uvidíte, že společně můžeme tvořit. Hudba se dotýká mnohého, ale s láskou žije v nejkrásnějším objetí. Každý tón dokáže dát hudbě punc jedinečnosti. Harmonice prolínající hudbou nás naučí umění radovat se ze života, poznávat jeho krásné stránky, vyhledávat to co je v životě to pravé neopakovatelné a povznášející. Harmonie postupující kulturou nás nutí právě v určitý okamžik zastavit a zapřemýšlet se jak žijeme a jak bychom žít chtěli, o tom kdo jsme a jaká je naše společnost. V romském tanci je smysl každé ženy.

Tancem vyjadřujeme hrdost, radost, oheň, lásku, ale i smutek. Romský tanec je hledaní romské duše. Celkový zážitek z tance je skutečně barevný, divoký a plný slunce a ohně. Romský tanec je řeč těla, jazyk a romský život. Je to dialog mezi tanečníkem a divákem. S láskou Veronika Kačo (Soledat)

 

 

Moje motto:

 

Být učitelem neznamená jen přijít na hodinu a odučit choreografii. Být učitelem tance zahrnuje 4. důležité prvky:

  1. Rozvoj ( nepodceňovat a rozšiřovat schopnosti a dovednosti)
  2. Předávat informace ( systematicky a komplexně)
  3. Vzdělávat ( rozvíjet duševní schopnosti)
  4. Učit ( předávat znalosti)

 

Lektorka tance: Veronika Kačo