Vložte kočku

Vložte kočku

Místo: Hvězdička stage
Vložte kočku jsou tři lidé,…

10. 6. 2017
Zpět

Vložte kočku, 10. 6. 2017 v 20.45

Datum : 10 . 6 . 2017

Místo : Hvězdička stage

Typ : Hudební

Vložte kočku jsou tři lidé, kteří kombinují živou elektroniku, natriggerované bicí, pětistrunné housle a surreálné texty.

Česká alternativní rocková skupina vznikla v březnu roku 2008 v Praze a její název pochází ze scény z filmu Americké psycho. Původní sestavu skupiny tvořili bratři Kryštof (rap, elektronika) a Cyril (bicí, elektronika) Kaplanovi, které záhy doplnilJiří Konvalinka (elektrické housle) a tak vznikla kapela. Později se přidal ještě hráč na klávesové nástroje Tomáš Kubín, který ale v roce 2015 skupinu opět opouští.

 

Její debutové album TáTa z roku 2012 bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii „Elektronická hudba“; o rok později jejich druhé album SEAT toto ocenění Anděl získalo. Totéž album bylo oceněno i cenou Vinyla v kategorii „Deska roku“. Album vyšlo na USB flash discích. Skupina rovněž vytvořila hudbu k němému filmu Deník ztracené z roku 1929 a několika divadelním představením.

 

Poslední deska, Hedvika vydaná na začátku roku 2015 byla kritikou i fanoušky přijata s obrovským nadšením. Kapela na české scéně patří mezi vrcholy alternativní scény, což dokládá jejich angažmá na většině festivalů od Colours of Ostrava po Budějovický majáles, korunované účastí na Pohodě v roce 2014 i předskakování kapelám Battles nebo Prodigy na jejich pražských koncertech.

 

Kapela nyní funguje jako trio a celkový sound a energie se velmi semkla díky návratu k původní sestavě. Potvrzují tak pravidlo, že největší síla je v jednoduchosti. Jejich koncerty nyní obrovsky nabraly na síle, díky celkové přesnosti, obnovení elektronických zvuků a semknutí do třech hráčů.

 

Jejich vystoupení tak bez diskuze patří k nejpřesvědčivějším počinům české koncertní scény.

https://www.facebook.com/vloztekocku

http://bandzone.cz/vloztekocku

http://www.vloztekocku.cz/

http://www.landmine.cz/kapely/vlozte-kocku/